Mały Tabor

Zajęcia Małego Taboru przewidziane są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Odbędą się w trzech grupach wiekowych – podzielimy się na nie już w Sędku.

 
10:00
 

Bajki i koniki, śpiewy i wybryki
Najmłodsza grupa Małego Taboru.

Prowadzą: Katarzyna Żytomirska i Marcin Szargut.

Bajki, zabawy i wyliczanki!
Śpiewy, podskoki i przebieranki!

Każdego dnia inna zagości u nas bajeczka, każda tradycyjna, niejedna kielecka. Kto zechce, pomalować będzie mógł konika, który przy muzyce na żywo pobryka! Potańczymy korowody, kółeczka, brameczki – do oberka, do poleczki!
Marcin i Kasia zapraszają dzieci, które ochotę mają na wspólne chwile.
W cudownym Sędku. Na dzisiaj tyle.


Rękopisy z cudownej kieszeni Złotej Panienki
Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat.
Prowadzą Emilia Herda i Marcin Lorenc.

Eksperymenty i zabawy muzyczno-fabularne na motywach baśni, legend, pieśni i przyśpiewek. Opowiadanie muzyki, ogrywanie baśni, zabawy rytmiczne, kręgi rozmyślań, dzikie tańcoharce, przyśpiewkowe pojedynki oraz pieśni z serca przy akompaniamencie polskiej muzyki tradycyjnej na skrzypce, basy, bęben oraz kije. Forma zdecydowanie interaktywna, otwarta na współtworzenie i elastyczna, w zależności od potrzeb i pomysłów młodych taborowiczów.


12:00
 
Nie taki mały Tabor
Zajęcia dla dzieci w wieku 10-12 lat.
Prowadzą: Marta Urban-Burdalska, Alicja Ruczko.

Będziemy poprzez zabawę poznawać siebie, uczyć się wyrażać w słowie, dźwięku, sztuce. Podczas zajęć będziemy słuchać, śpiewać, tańczyć, bawić się w teatr, malować. Będziemy w twórczy sposób integrować nasze historie i historie miejsca – Sędka.

Hide Content