Letni lutnik

10:00
Prowadzi Hubert Połoniewicz.
Warsztaty lutnicze dla osób zainteresowanych budową i naprawą instrumentów – przede wszystkim strunowych, smyczkowych. Do udziału w warsztatach zapraszamy szczególnie tych, którzy lubią pracę w drewnie, a jednocześnie pragną poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie muzycznego rękodzieła. Wiodącymi zagadnieniami zajęć będą: powstawanie dźwięku i metody kształtowania jego barwy i dynamiki.
Codzienne spotkania w pracowni lutniczej stawiać będą przed uczestnikami różnego rodzaju wyzwania – m.in. dopasowywanie podstawka i kołków, wykonanie prożków czy korekta podstrunnicy, dopasowanie i ustawienie duszy, retusz i polerowanie lakieru, być może także nabijanie smyczka nowym włosiem. Uczestnicy zajęć poznają w praktyce specyfikę pracy lutniczej.

Z uwagi na charakter pracy, grupa lutnicza będzie kameralna. W zależności od liczby chętnych, praca odbywać się będzie indywidualnie bądź w dwuosobowych zespołach.

Ze względu na specyfikę zajęć (praca z ostrymi narzędziami) mogą w nich wziąć udział wyłącznie osoby dorosłe. Uczestnicy powinni być, dla własnego dobra, ubezpieczeni.

Uwaga!
Uczestnik tego cyklu warsztatowego ponosi dodatkowy koszt w wysokości 40 zł/os, płatne na miejscu. Kwota ta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów (podstawki, kołki, guziki etc.). Pozostałe materiały oraz narzędzia zapewnia organizator.

Liczba miejsc ściśle ograniczona.

Zajęcia odbywają się w warsztacie Piotra Czerwca – gospodarstwo nr 55 w Sędku (w podwórku).

 

Lutniczy punkt diagnostyczno-naprawczy

W czasie taboru funkcjonować będzie polowa pracownia lutnicza, a właściwie – lutniczy punkt diagnostyczno-naprawczy. W wyznaczonych godzinach lutnik Hubert Połoniewicz będzie dokonywał bezpłatnych przeglądów Waszych instrumentów. Na życzenie zainteresowanego/zainteresowanej, i za ustaloną na miejscu opłatą, dokona niezbędnych drobnych napraw dających wykonać się w krótkim czasie i warunkach terenowych. Osoby, które już dziś wiedzą, że chciałyby skorzystać z pomocy Huberta, prosimy o kontakt w celu ustalenia listy niezbędnych zakupów, których trzeba dokonać przed rozpoczęciem Taboru. Prosimy więc o wcześniejsze zgłaszanie usterek i Waszych potrzeb – pozwoli to dokładniej określić rodzaj niezbędnych materiałów (kołki, struny, podstawki, guziki etc.).

Punkt diagnostyczno-naprawczy będzie czynny codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 11.30-13.

Lokalizacja – warsztat Piotra Czerwca, gospodarstwo nr 55 w Sędku (w podwórku).

Hide Content