Dęte

12:00

Dęte dla początkujących
Instrumenty dęte blaszane dla początkujących w każdym wieku.
Prowadzi: Kazimierz Nitkiewicz.
Wymagany własny instrument (trąbka, kornet, skrzydłówka – wszystkie in B, sakshorn, tenor, baryton; w ostateczności również puzon wentylowy lub tuba).

Jeżeli donośny dźwięk trąbki robi na Tobie wrażenie, a widok grającego trębacza hipnotyzuje, lecz nie masz pojęcia, jakim cudem za pomocą trzech guzików można wydobyć tyle dźwięków z blaszanego instrumentu, zapraszamy na zajęcia do Blaszanego Przedszkola!
Na zajęciach nauczymy się wszystkiego co niezbędne, by rozpocząć przygodę z instrumentem dętym blaszanym, czyli: na czym polega sekret wydobywania dźwięku z trąbki czy tenoru, co to jest zadęcie, jak fachowo trzyma się trąbkę, tubę, tenor, baryton, czym jest ustnik, od czego są te wszystkie poplątane rurki, jak działają wentyle, jak dbać o instrument. Będziemy od podstaw uczyć się wydobywania dźwięku i wypracowywać odpowiednie brzmienie. A wszystko po to, by grać piękne melodie Kielecczyzny.
Dęte dla grających
Prowadzi: Szczepan Pospieszalski.
Wymagany własny instrument (trąbka, kornet i in., najlepiej in B). Liczba miejsc ograniczona.
Uwaga! Spotkania od poniedziałku do piątku.

Na warsztaty zapraszamy praktykujących muzykantów. Na zajęciach skoncentrujemy się na technice gry, tj. właściwym zadęciu i odpowiedniej pracy z oddechem; artykulacji, budowaniu brzmienia oraz kondycji. Spróbujemy również gry sekcyjnej z innymi instrumentami. Głównym materiałem do pracy będzie repertuar z regionu Kielecczyzny (chłopy, śpiwy – mazurki i oberki kieleckie z repertuaru Stanisława Witkowskiego).

Hide Content